gymnázium, sportovní gymnázium, praktická sestra

V týdnu od 24. února do 3. března se v estonském Otepää koná Mistrovství světa dorostu a juniorů v biatlonu. První závody pro nás začaly snově. Hned první den se podařilo dorostenecké smíšené štafetě ukořistit bronzovou medaili. Nemalou zásluhu na tom měla na třetím úseku studentka jilemnického gymnázia Ilona Plecháčová. Štafetu přebírala na 5. místě, i přes trestné kole na střelbě ve stoje se dokázala posunout na 3. příčku, kterou její následovnice udržela až do cíle.

Foto: Český biatlon (Igor Stančík)

O den později pokračoval program vytrvalostními závody, do nichž zasáhli i ostatní jilemničtí závodníci. S velmi složitými podmínkami na trati i na střelnici se nejlépe vypořádala Ilona Plecháčová. Na střelnici netrefila pouze dva terče, k tomu předvedla velmi dobrý běh. Za cílovou čárou se mohla radovat ze stříbrné medaile a zároveň i z titulu vicemistryně světa. Tomáš Sucharda dokázal reagovat na větrné podmínky na střelnici, z celkových čtyř střeleb udělal pouze tři chyby (1-1-0-1), které mu nakonec vynesly 29. místo z celkových 112 startujících.

Foto: Český biatlon (Igor Stančík)

Valerie Křížová a Lukáš Kulhánek s vysokými startujícími čísly částečně doplatili na zhoršující se podmínky na trati a nepodržela je ani střelba. Valerie Křížová po devíti chybách dokončila závod na 61. místě, Lukáš Kulhánek doběhl se šesti chybami na 58. místě.

V úterý přišel čas na rychlostní závody (sprinty na 6 km pro dívky a 7,5 km pro chlapce). Ilona Plecháčová dlouho držela naději opět na umístění v TOP 10, bohužel na druhé a poslední střelbě ve stoje udělala dvě chyby a závod dokončila i tak na pěkném 28. místě. Valerie Křížová tentokrát zapsala pouze jednu chybu, bohužel pomalejší běh ji posunul na 50. příčku. V chlapecké kategorii byl z jilemnických závodníků nejlepší Tomáš Sucharda, kterému dvě chyby na střelnici a kvalitní běh stačil v silné konkurenci na 34. místo. Lukáš Kulhánek rozběhl závod velmi svižně a na prvních mezičasech figuroval na předních příčkách, bohužel mu rychlé tempo překazily 3 chyby na střelbě a i zpomalující se běžecký čas v dalších kolech, nakonec Lukáš dojel na 64. místě.

Na programu mistrovství jsou hromadné závody pro 60 závodníků (29. února) a tříčlenné štafety (1. března).

 

Autor: Vojtěch Kudrnáč
Foto: Český biatlon (Igor Stančík)

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Rubriky
Podcast Pod Lavicí

Partnerská škola