
První květnovou neděli opět zaplnili ulice naší metropole masy běžců toužících vypořádat se s královskou běžeckou tratí 42,195 km. Jejich celkový počet letos dosáhl úctyhodných dvanáct tisíc. Tradiční součástí programu je i finále Juniorského maratónu. Celý duben probíhala v celé republice semifinálová kvalifikační kola středoškolských běžeckých týmů. Mezi kvalifikovanými 28 družstvy startovala i naše dvě. Tým A ve složení: Richard Simbartl, Josef Jon, Eliška Polonská, Sebastian Materna, Tereza Doležalová, Patrik Býma, Marcela Nosková, Hynek Fišnar, Idmar Janele a Jakub Salaba vybojoval celkové druhé místo časem 2:31:28. Musel se sklonit pouze před vítězným týmem Gymnázia A. Randy z Jablonce. Na třetím místě skončili běžci z Gymnázia M. Lercha z Brna. Tým B ve složení: Matěj Tauchman, Martin Kuřík, Ella Suchardová, Mikuláš Shorný, Nikola Plecháčová, Štěpán Tabulka, Karolína Tomášková, Mikuláš Mareček, Jakub Hadač a Eduard Simbartl obsadil 16. místo. časem 2:42:30. První úseky štafet tradičně startují společně s elitními závodníky a mohou doslova na vlastní kůži okusit tempo které tito borci drží po celou délku trati. Letos byl nejrychlejší etiopský běžec Wendemu Tsegu Berehanu. V teplém slunečném počasí dosáhl času 2:05:51.