gymnázium, sportovní gymnázium, praktická sestra

Před finální přípravou na zimní sezónu se biatlonový tým pod vedením trenérů (Vojtěcha Kudrnáče, Tomáše Vojíka, Natálie Šikolové a Karolíny Dusilové) rozdělil na čtyři skupiny podle lokality soustředění „na prvním sněhu“.

Ideální podmínky v Idre-Fjäll

Skupina starších dorostenců vyráží 25. listopadu do norského Beitstölenu, kde budou ladit formu na nominační závody před Olympiádou dětí a mládeže v Korei (YOG), skupina mladších dorostenců odjíždí o dva dny později do slovinské Planice, kde se pověnují především technice a fyzické kondici, následně dokončí soustředění v Jilemnici, kde se více zaměří na střeleckou přípravu a propojení lyžování se střelbou. Skupina starších dorostenců (převážně maturanti) odcestují 7. prosince na Černou horu. V neposlední řadě skupina děvčat pod vedením Vojtěcha Kudrnáče již odcestovali do švédského Idre-Fjäll, kde se připravují na první juniorské světové poháry v biatlonu (IBU Junior Cup).

Děvčata mají krásné podmínky i pro komplexní trénink

Soustředění ve Švédsku s juniorským výběrem se účastní Ella Kunčíková (1.B), Ilona Plecháčová (2.B), Lucie Jandurová (2.B), Sára Červinková (2.B) a Valerie Křížová (3.B).

Objemové tréninky už vystřídaly tréninky v rychlé intenzitě

Počasí přeje a děvčata mohla absolvovat první objemové tréninky na delších rovinatých tratích, mají zde kvalitní podmínky i pro komplexní tréninky ve vyšších intenzitách i se střelbou.

Po návratu čeká děvčata pár dní volna a dohnání restů ve škole, následně odjíždí na soustředění do rakouského Obertilliachu, kde už přijdou první závody rakouského Alpen Cupu, jako první test před sezónou.

 

Foto: Lucie Jandurová

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Rubriky
Podcast Pod Lavicí

Partnerská škola