gymnázium, sportovní gymnázium, praktická sestra, výpočetní technika, právo a veřejná správa

Při ohlédnutí za minulou sezonou ještě před půl rokem nikdo nevěděl, zda vůbec zimní sezona proběhne. Od října byl vládou schválen nouzový stav a sezona se vyvíjela podivně a komplikovaně. Bylo zakázáno společné trénování, vnitřní prostory, včetně posiloven byly uzavřeny. Amatérský sport téměř neexistoval. I přes to se od ledna za povolení hygieny konaly závody, kde se neztratili jilemničtí závodníci.

Závody se uskutečnily pouze na 3 místech. V Jablonci a v Novém Městě se uskutečnily nominační závody na MSD v Obertilliachu. Z Jilemnických sportovců se zúčastnili nominací Jakub Kudrnáč, Lukáš Paulus, Marek Hasman, Nina Rambová a Petr Hák. Do nominace na MSD se z těchto sportovců dostal Jakub Kudrnáč, který obsadil v Rakousku nejlepší 15. místo a vysloužil si nominaci do reprezentačního družstva juniorů na nadcházející sezonu. Závodů v Novém Městě se zúčastnil i Petr Hák, který se vrátil po prodělaném covidu, který ho vyřadil z možností se nominovat.

Posledními 3. závody, kde se mohli zúčastnit biatlonisté s 1. výkonností třídou se uskutečnil v Letohradě. Nejlepší 4 sportovci se mohli nominovat na OH naděje v Polsku. Jilemnice si vedla velmi dobře a ze 2 závodů posbírali celkem 13 umístění na stupních vítězů v 6 kategoriích. Na stupně vítězů se umístil Petr Hák, Matěj Kunčík, Ferdinand Jansa, Antonín Hron, Tomáš Sucharda, Daniela Tomášková, Lucie Paulusová a Anička Kulhánková.

Do výběru na závody do Polska se nominovali: Daniela Tomášková, Antonín Hron, Lucie Paulusová, Anička Kulhánková a Petr Hák.

Vzhledem k tomu, že se situace s covidem v ČR nevyvíjela dobře a vládním rozhodnutím došlo k omezení pohybu v rámci okresů, se rozhodla česká výprava nezúčastnit závodů v Polsku. Závody MČR, které byly na programu jako poslední, byly zrušeny a sezona byla tímto ukončena již na konci února.

 

Vyhlášení sportovce okresu Semily pro rok 2020

V letošním vyhlášení ankety bylo nominováno celkem 32 sportovců z mládežnických kategorií mezi kterými nechyběli 2 jilemničtí biatlonisté, kteří se oba vešli do top 5.

Na druhém místě se umístil Jakub Kudrnáč ( 26. místo YOG v Lausanne a 5.místo v Mix štafetě.) Následován Petrem Hákem na 4. místě (35. místo YOG v Lausanne).

Autor: Vojík Tomáš

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Rubriky
Partnerská škola