Celkem pět poctivých etap důkladně prověřilo 168 startujících kadetů z 16 zemí.
Krátký sprinterský prolog dokončili na 36. místě Albert Rauschert a na 44. místě skončil Matěj Piták.
Druhá 83 km dlouhá kopcovitá etapa, přinesla nejlepší české etapové umístění Matějovi Pitákovi, který se umístil na 6. místě, ale bohužel také hlubokou tržnou ránu na bradě a domlácený obličej Bertovi Rauschertovi, který spadl po kolizi s polským jezdcem ve sjezdu z třetí horské prémie.
O Matějovi víme, že je skvělý vrchař a to nám potvrdil druhým místem na nejvyšším kopci závodu a dostal se tak na krásné 4. místo ve vrchařské soutěži.
V deštivé dopolední sobotě pak startovala rovinatá etapa, ve které do cílového spurtu dojelo přes 100 jezdců a Matěj finišoval na 14. místě. Odpoledne se pak konala „královská“ 84 km dlouhá etapa s pěti vrchařskými prémiemi. Matěj se rozhodl zkusit zabojovat nejen o celkové pořadí, ale také o puntíkatý trikot nejlepšího vrchaře. Vše dlouho vypadalo slibně, první a třetí vrchařskou prémii vyhrál, na druhé a čtvrté byl druhý.
V této chvíli měl 15 bodů a do puntíkatého dresu mu chyběly poslední 2 body. Ve stoupání na poslední prémii 10 km před cílem, ale Matesovi naprosto došlo a takzvaně „rupnul“. Se skelným pohledem propadal skupinami a tím přišel nejen o šanci na “puntíky“, ale díky několikaminutové ztrátě v cíli, i o celkovou první desítku a pozici nejlepšího českého jezdce.
Náladu Matesovi trošku spravila nedělní časovka, kde bral 15. místo. Celkově tak bral 45. místo, závod celkově vyhrál německý jezdec Zeno Levi Winter.
¨