gymnázium, sportovní gymnázium, praktická sestra, výpočetní technika, právo a veřejná správa

O víkendu 23.-25.9.2021 v NMNM biatlonisté bojovali o mistrovské tituly ve sprintu, supersprintu a vytrvalostním závodě. Krásné počasí zdobilo celý víkend.

Náročný program začal v sobotu dopoledne sprintem, kde se vícemistrem ve svých kategoriích stali:  Tomáš Sucharda a Daniela Tomášková , bronzové medaile brali Antonín Hron a Eliška Zástavová , bramborovou medaili pak Petr Hák, na širší pódium se probojovala Křížová Valerie (5.m) a Menoušek Matyáš (6.m). Po krátké obědové pauze všichni nastoupili na start supersprintu (3x500m a tři střelby – 5ran vleže+ opět 8ran v leže na 5terčů + ve stoje 8ran na 5 terčů). I zde se nám dařilo, bronzové medaile vybojovali Petr Hák, Valerie Křížová a Eliška Zástavová. Do desátého místa se umístili Menoušek Matyáš (6), Tomášková Daniela (6), Martinková Monika (7), Jansa Ferdinand (8), Seidlová Eliška (8) a Hron Antonín (9).

V nedělním vytrvalostním závodě vybojoval po bezchybné střelbě mistrovský titul Petr Hák, dále pak Daniela Tomášková a Tomáš Sucharda.  Bramborovou medaili bral Antonín Hron a Ferdinand Jansa.

Celkově se  MČR vydařilo a v celkovém součtu celého letního Českého poháru se Klub biatlonu Jilemnice umístil v kategorii dorostu se ziskem 2822,89 na krásném druhém místě o 6 bodů za Letohradem (2828,94).

Z letních závodů nám chybí už jen otevřené závody SCM v biatlonu na kolečkových lyžích v Novém Městě n.M. a na domácí půdě v Jilemnici, kam nás o víkendu 23.-24.10. můžete přijít povzbudit. 😉