gymnázium, sportovní gymnázium, praktická sestra, výpočetní technika, právo a veřejná správa

Třídenní, velmi náročná porce závodů MČR je za námi. Česká špička běžeckého lyžování dorostu a dospělých společně s běžci z Polska a Estonska  se na závěr utkala postupně v pátečním sprintu volnou technikou, dorost ve sprintu dvojic, sobotními štafetami klasicky a nedělními závody volně s hromadnými starty. Za mrazivého a větrného počasí, které připomínalo spíše dobu lednovou, byl závod náročný především pro organizátory z ČKS SKI Jilemnice. Všem patří velký dík za bezproblémový chod tří soutěžních dnů.

A jaké byly výsledky našich současných či minulých žáků? Petr Hák vybojoval ve sprintu juniorů stříbro, stejným kovem se ozdobila Kateřina Janatová v kategorii žen, bronzovou medaili vybojovala Kateřina Svobodová mezi juniorkami a ve spritu dvojic mladší dorostenci Lukáš Kulhánek a Eduard Simbartl. V sobotu slavila Janatová vítězství se svou štafetou Dukly Liberec a stříbro vybojovala štafeta mladších dorostenců ve složení Salaba – Kulhánek – Simbartl. V neděli se v hromadných závodech radovali z vítězství Janatová a Simbartl, z medaile stříbrné pak junioři Svobodová a Ondřej Pilař.

Kromě výsledků jednotlivých závodů byly na závěr vyhodnoceny i celoroční kategorie Českého poháru a soutěží družstev: dorostu, dospělých a superpoháru.

V Superpoháru obsadilo naše družstvo ČKS SKI Jilemnice celkové druhé místo.

Na fotografii jsou stupně vítězů kategorie mladších dorostenců, závodu na 10 km volně, kde se po napínavém souboji radoval domácí Eduard Simbartl.

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Rubriky
Podcast Pod Lavicí

Partnerská škola