gymnázium, sportovní gymnázium, praktická sestra, výpočetní technika, právo a veřejná správa

V libereckém Vesci se uskutečnilo o víkendu 26.-27.9.2020 MČR v běhu na kolečkových lyžích. V sobotu byly na programu sprinty volnou technikou a v neděli závody s intervalovými starty na distančních tratích. Jury společně s trenéry v sobotu rozhodla klasifikovat závod dle kvalifikace. Důvodem bylo velmi chladné a deštivé počasí s ohledem na zdravotní stav závodnic a závodníků. MČR bylo rovněž ovlivněno absencí kompletního reprezentačního družstva z důvodu karantény po VT v Oberhofu. Příležitosti k získání medaile se chopil Fanda Kožnar, který vybojoval stříbro ve sprintu mužů a na bronzovém stupínku jej doplnil Michael Schütz. Zlatou medaili v kategorii juniorek získala Kateřina Tůmová, bronzovou Kateřina Svobodová (na prvním snímku), Sandra Schützová stříbro v kategorii žen.

V sobotu už přestalo pršet a závod se mohl uskutečnit v původním rozsahu. Nabízím bilanci našich nejlepších: Štefanová (2., 3.), Štefan (11. a 3.), Hák (7. a 7.),, Tůmová (1. a 3), Svobodová (3. a 2.), Rysulová (7. a 7.), Schützová (2. a 2), Kožnar Fr. (2. -), Schütz (3. a 5.), Hornig (-, 4.).

Kompletní výsledky

V rámci vyhlašování výsledků byly vyhlášeny současně i soutěže družstev a celkové stav ČP po zimní sezóně. Družstvo ČKS SKI Jilemnice zvítězilo v MČR smíšených družstev dospělých. Snímek číslo dvě: medaile za družstvo převzali: zleva Tůmová, Schützová, Schütz a Vyšanský, pokud by je v rouškách někdo nepoznal:-)