gymnázium, sportovní gymnázium, praktická sestra

Studentka druhého ročníku čtyřletého gymnázia Ilona Plecháčová se koncem prosince na biatlonových závodech nominovala na YOG (Olympiáda mládeže) do Koreje. Společně s Lukášem Kulhánkem (3. ročník), Valerií Křížovou (3. ročník) a Lucií Jandurovou (2. ročník) absolvovali finální přípravu v polských Jakuszycích a 15. ledna odletěli do místa dějiště jihokorejského Gangwonu.

Právě Ilona s Lukášem byli přími osloveni Českým olympijský týmem a byli zvoleni za vlajkonoše české výpravy na oficiálním zahájení.

Vlajkonoši (studenti jilemnického gymnázia) na zahájení celosvětové Olympiády mládeže v Jižní Koreji. Archiv: Český olympijský tým

Den po zahájení biatlonisti naskočili do prvních závodů (vytrvalostní závody na 10 kilometrů pro dívky a 12,5 kilometru pro chlapce). To, co předvedli hned v prvním závodě dívky, bylo neskutečné. Ilona Plecháčová se střelbou 0-1-0-0 (střelba v leže – stoje – leže – stoje), mimochodem nejlepší střelba v celém startovním poli 98 závodnic, vybojovala první zlato pro letošní olympijskou výpravu a historicky první zlatou medaili pro Český biatlon z celosvětové Olympiády mládeže.

Takhle vypadá zlatá medailistka! Archiv: Český olympijský tým

Ovšem tím to nekončilo. Dívky předvedly skvělý týmový výkon a všechny čtyři startující za Českou republiky se probojovaly do TOP16.
1. Ilona Plecháčová (2. ročník)
4. Heda Mikolášová – závodící za Jablonec n. N.
13. Lucie Jandurová (2. ročník)
16. Valerie Křížová (3. ročník)

Lukáš Kulhánek ve svém závodě předvedl skvělý běžecký výkon a dvě střelby „za nula“ vleže, v lepším umístění (53. místo z 99 startujících) ho bohužel zbrzdily střelby ve stoje. Ovšem ukázal výbornou formu a i na něj se můžeme těšit v dalších závodech.

Po vytrvalostních závodech trenéři vybrali pro další závod (single mix štafeta) Valerii Křížovou a jabloneckého závodníka Jakuba Neuhausera. Valerie si na svých úsecích vedla výborně (1. úsek celkově sedmý čas, 2. úsek celkově druhý čas). Od lepšího výsledku je zbrzdila velká konkurence v chlapecké části závodu a především trestné kolo na poslední položce. Štafeta vybojovala 8. místo ve fotofiniši před devátým Slovinskem.

8. místo ve štafetě (singlemix) a týmová radost. Archiv: Český olympijský tým

Nadcházející závody v biatlonu:

23. ledna sprint (2:30 SEČ dívky, 5:30 SEČ chlapci)
24. ledna smíšená štafeta (2:30 SEČ)

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Rubriky
Podcast Pod Lavicí

Partnerská škola