gymnázium, sportovní gymnázium, praktická sestra

Matěj Piták a Albert Rauschert se o víkendu střetli na dvou závodech v Rakousku s mezinárodní konkurencí.

Sobotní rovinatý závod ve Weidingu končil hromadným spurtem pětadvacetičlenné skupinky, která se vytvořila po stíhačce za ujetým Bertou. Oba naši kluci začali závěrečný souboj příliš brzy a v cíli si nakonec zapsali – Bert 10. místo a Mates 11. místo.

V nedělním 61. Internationales Raiffeisenbank Kirschblutenrennen závodě, který se jel na kopcovaté trati v okolí Welsu, se naši kluci od startu pokoušeli o nástupy, kterými redukovali peloton. V posledním kopci, 11 km před cílem, vyprovokoval svým útokem Matěj Piták únik šestičlenné skupinky, která si do cíle dovezla zhruba minutový náskok před hlavní skupinou.  Matějovi nakonec uniklo pódium, když v cílovém spurtu obsadil 4. místo v čase vítěze. Bert dojel jako pátý jezdec pelotonu a celkově obsadil 11. místo.

Na závěr tohoto týdne kluky čekají 2 závody GP West Bohemia. Důležité závody pod hlavičkou UCI, kdy ve startovní listině jsou kromě nejlepších evropských týmů i sestavy z Ameriky.

A hned v dalším týdnu absolvují vrchol svého jarního kalendáře – 5. etapový Závod míru. V 30 týmech po šesti členech z celého světa, si nejlepší kadeti na Českomoravské vrchovině, poměří své síly v „etapáku“. Závodní porce pro tuto věkovou kategorii je opravdu nevídaná, držme tedy klukům palce.

Bylo by jen dobře, kdyby naše kluky bylo v těchto závodech co nejvíce vidět! Jestli chtějí přemýšlet nad zahraničním angažmá, rozhodně se jim nemohou „rozklepat kolena“ před takovým zatížením, ani před soupeři.

 

 

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Rubriky
Podcast Pod Lavicí

Partnerská škola