gymnázium, sportovní gymnázium, praktická sestra, výpočetní technika, právo a veřejná správa

Český pohár v běhu na lyžích dorostu a dospělých odstartoval na tratích v jabloneckých Břízkách. Závody byly přeloženy ze západočeských Capartic. Na technickém sněhu byly na programu v sobotu norské sprinty volnou technikou, v neděli pak intervalové závody klasicky.

Sobota: Závod mužů nám udělal dvojnásobnou radost v podobě vítězství Tomáše Lukeše a třetího místa Ondřeje Pilaře. První místo vybojoval v kategorii mladšího dorostu i Lukáš Kulhánek. Umístění na širším pódiu vybojovaly Markéta Štefanová (5.), Natálka Plná (6.) a Karolína Drbohlavová (5.). Pochvalu zaslouží i 8. místa Tomáše Suchardy a Lucie Paulusové.

Neděle: Největším úspěchem bylo vítězství Lukáše Kulhánka, v závodě juniorek vybojovala třetí místo Kateřina Svobodová, na velkou bednu se opět dostala svým výkonem Karolína Drbohlavová (6.). A konečně pochvala za umístění v první desítce: Pilař 4., Kožnar 7., Štefan 8., Štefanová 8..

Kompletní výsledky

Na obrázku: stupně vítězů sobotního sprintu 1. Tomáš Lukeš, 2. Jiří Mánek a 3. Ondřej Pilař