gymnázium, sportovní gymnázium, praktická sestra

Od 23. února do 2. března se konalo v estonském Otepää Mistrovství světa dorostu a juniorů. Za Klub biatlonu Jilemnice zároveň i jilemnické sportovní gymnázium byli nominováni Lukáš Kulhánek, Tomáš Sucharda, Valerie Křížová (všichni 3. ročník) a Ilona Plecháčová (2. ročník). Tato jilemnická výprava tvořila přesně polovinu kádru nominovaných dorostenců za Českou republiku. V juniorské kategorii je doplnil bývalý student gymnázia Petr Hák.

V první polovině MS získala Ilona Plecháčová 2. místo z vytrvalostního závodu, 3. místo ze smíšené štafety a pěkné 10. místo z 60-ti členného hromadného startu.

Posledním závodem na Mistrovství světa byly štafety, do nichž nastoupili 4 jilemničtí závodníci. Štafeta chlapců ve složení Kocmánek Vladimír (NMNM), Sucharda Tomáš a Kulhánek Lukáš obsadili krásné 6. místo. Kluci ještě v polovině druhého úseku byli v kontaktu s čelem startovního pole, bohužel Tomáš poslal štafetu na střelbě ve stoje na dvě trestné kola. Nutno podotknout, že v té době na střelnici panovaly velmi těžké podmínky.  Lukáš předvedl skvělou střelbu (pouze jedno dobití) a dojel pro konečné 6. místo.

Štafeta děvčat byla o něco úspěšnější. Na prvním úseku při své světové premiéře startovala Agáta Moskvová (Letohrad), druhý úsek byl v režii jilemnické Ilony Plecháčové a finišmankou byla Heda Mikolášová z Jablonce, která v těsném finiši dokázala o 0,1 vteřiny porazit Francouzku a holky mohly slavit 3. místo.

Štafeta juniorů, v níž měl svoje místo bývalý student gymnázia a nynější reprezentant Česka Petr Hák, dojela na 5. místě.

Foto: Český biatlon, Igor Stančík

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Rubriky
Podcast Pod Lavicí

Partnerská škola