gymnázium, sportovní gymnázium, praktická sestra, výpočetní technika, právo a veřejná správa

Po nejistém období se v létě rozběhl tréninkový kolotoč naplno. Absolvovali jsme dvě kratší soustředění v Harrachově a Rokytnici nad Jizerou, dva intenzívní bloky v Jilemnici a léto jsme zakončili v Novém Městě na Moravě (resp. na Třech Studních). Za zveřejnění stojí výborné výsledky ze závodů.

Skijácký trojboj 2020 11.-12.7.2020

Závody třetího ročníku se skládaly z těchto disciplín: sobota dopoledne – běh na dráze 1000 a 1500 m, sobota odpoledne – norský sprint klasickou technikou a neděle –  intervalový závod volně.

V dopoledním závodě padla celá řada osobních rekordů na 1500 m, respektive 1000m pro dorostenky. Nejlépe si ve svých kategoriích vedli Tomáš Lukeš (1.)., Kateřina Svobodová (2.), Ondra Pilař (2.), Markéta Štefanová (3.), Kateřina Tůmová (3.), Kateřina Janatová (3.) .

Velké množství diváků zavítalo na odpolední závod ve sprintu klasickou technikou na 400 metrů na Hraběnce. Napínavé souboje ukázaly, že běh na lyžích žije J.
Jilemničáci se znovu neztratili: Kateřina Svobodová (1.), Kateřina Tůmová (3.), Adam Matouš (3.), Jan Štefan (3.), Markéta Štefanová (1.), neztratili se ani další sportovci –  Bára Zatloukalová, Natálka Plná, Tomáš Lukeš, Pavlína Votočková, Sandra Schützová a Ondra Pilař.

Třetím ze závodů trojboje byl nedělní závod volnou technikou s intervalovým startem. Domácí borci bojovali znovu o příčky nejvyšší jak v celkovém hodnocení, tak v samotném závodě. Z vítězství v posledním závodě a zároveň v celkovém hodnocení se radovali Tomáš Lukeš, Kateřina Janatová, Markéta Štefanová. Umístění na stupních vítězů postupně vybojovali ještě Kateřina Svobodová, Kateřina Tůmová, Honza Štefan, a Ondra Pilař.

Veškeré výsledky jsou na webu www.skijilemnice.cz …

 

Běh do vrchu – Šachty – Štěpánka 17.7.2020

Po jarní „virové krizi“ se pozvolna rozběhla i sezóna běhů do vrchu. Tradiční kontrolní závod jilemnických lyžařů ukázal, že příprava na zimu se ubírá správnou cestou.
V kategorii juniorů zvítězil Ondra Pilař, který doběhl druhý celkovém pořadí, třetí doběhl Martin Voňka. V juniorkách obsadila druhé místo Kateřina Tůmová a třetí Natálie Plná. Celkovým vítězem se stal náš někdejší absolvent a vynikající běžec Vít Pavlišta.

 

Orlický rollerski cup

Prvních dvou závodů OlfinCar Orlického rollerski cupu se ve dnech 14. a 15. srpna účastnila i skupina běžců na lyžích.

Nejlépe ze všech si vedl Adam Matouš, který zvítězil v pátečním prologu a dojel na třetím místě v sobotním výjezdu z Orlického Záhoří na Šerlich. Na  stupně vítězů se ve svých kategoriích prosadili: Ondřej Pilař, Natálie Plná, Marek Pavlíček a  Martin Voňka.

 

NMNM – Pohár Vysočina arény na kolečkových lyžích

V poslední srpnové dekádě proběhlo soustředění v Novém Městě na Moravě, které bylo zakončeno víkendovými závody – Pohárem Vysočina arény na kolečkových lyžích 29.-30.9.2020. V sobotu dopoledne měl proběhnout prolog na kolečkových lyžích a odpoledne terénní běh. Kvůli dešti, bylo pořadí sobotních závodů prohozeno, v neděli se pokračovalo stíhačkou na kolečkových lyžích volně. Závodů se zúčastnila naše běžecká špička. Top výsledků v celkovém pořadí dosáhli: Tomáš Lukeš (3.), Kateřina Tůmová (3.), Ondra Pilař (2.) a Jan Štefan (3.).

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Rubriky
Partnerská škola