gymnázium, sportovní gymnázium, praktická sestra, výpočetní technika, právo a veřejná správa

V letošním roce byly kvůli koronavirové pandemii všechny vrcholné akce zrušeny. Český atletický svaz (ČAS), ale nabídl pomocnou ruku a uskutečnil 6 svazových mítinků, pro nejlepší atlety a reprezentanty v různých městech. Žáci SG Jilemnice zahájili svůj první start na vícebojařském mítinku v Plzni 20.6. – 21.6. První start se vydařil nejvíce Fandovi Doubkovi, který se výkonem 7666 bodů zařadil na průběžné 1. místo světových tabulek a jeho výkon je čtvrtý nejlepší v českých historických tabulkách. Vojtovi Dresslerovi se závod nevydařil, ale předvedl solidní výkony v některých disciplínách víceboje.

V těchto nemilých podmínkách se moc závodů neuskutečnilo, ale přes všechna vládní opatření se Českému atletickému svazu podařilo uskutečnit Mistrovství republiky ve vícebojích, které se konalo v Praze v termínu 24.7 – 26. 7. 2020. František vstoupil na vícebojařské mistráky s nemalým náskokem 1000 bodů na 2. nejlepšího vícebojaře v ČR. Své prvenství potvrdil už na 1. disciplíně víceboje a s přehledem vyhrál. I přesto, že se mu povedlo překonat v některých disciplínách svoje osobní rekordy na svůj osobák nedosáhl a zaostal za ním asi o 90 bodů. Přesto vyhrál s náskokem 1000 bodů. Za zmínku stojí osobní rekordy na 400m (49,30) a v hodu oštěpem (62,02), které by braly medaile i mezi specialisty v ČR. Další zástupce SG, Vojtěch Dressler si dokázal vytvořit nové maximum v podobě 5737 bodů a umístil se na 8. místě.

Sezóna poté na chvíli utichla a sportovce čekali zasloužené prázdniny.

2. polovina sezóny se rozběhla v září po otevření škol, kdy se 5. – 6. 9. konal GIGANT, což je Mistrovství České republiky dorostenců a juniorů v jednotlivých disciplínách. Pro Fandu bylo téměř jedno v čem bude závodit a tak si mohl vybrat disciplínu, kde měl šanci na medaili i mezi specialisty. Fanda si vybral 110m překážek, kde šel do závodu z prvního místa s časem 13,95 sec.

Vysoké postavení měl i v hodu oštěpem, který si vybral také a vše doplnil skokem dalekým, kde byl 2. v českých juniorských tabulkách. Ve startovní listině jsme měli také Vojtěcha Dresslera, který závodil v hodu oštěpem a skoku do dálky, výraznějšího umístění pak dosáhl v hodu oštěpem, kde se bohužel nedostal do finále o jedno jediné místo i přes to, že si vytvořil svoje osobní maximum výkonem 53,57 m. Pro Fandu diskvalifikace v rozběhu na 110 metrů překážek bohužel znamenala nepostup do finále a ztrátu bojů o nejcennější kov. Avšak na dálce si spravil chuť a druhým místem se nominoval na mezistátní utkání, které se mělo uskutečnit v polském Karpaczi. Mezistátní utkání bohužel musel odmítnout, protože ve stejném termínu se konal vícebojařský závod v Moravské Třebové.

Nečekali jsme, že tímto závodem bude atletická sezóna ukončena. Avšak závod v Třebové přinesl svoje ovoce. Fanda se měl utkat s nynějším nejlepším vícebojařem České republiky Janem Doležalem. Ten však na závod z důvodu zranění nedorazil a cesta k vítězství byla pro Fandu o to snazší. Závodů se zúčastnila také Kateřina Jakouběová, která ve své kategorii vybojovala 2. místo a Vojtěch Dressler, který v juniorech vybojoval 3. místo. Fanda závodil za muže a svými výkony se dokonce přiblížil k rekordu mítinku. Za zmínku stojí nejrychlejší běh na 60m překážek v jeho podání v čase 7,92. Fanda poté opanoval celý závod součtem 6408 bodů a s přehledem vyhrál. Celá atletická parta z SG Jilemnice se vrátila domu s medailemi, diplomy a cenami od sponzorů.