gymnázium, sportovní gymnázium, výpočetní technika, právo a veřejná správa
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Gymnázium Jilemnice v senátuO letošním adventu jsme navštívili se studenty vyššího gymnázia Senát Parlamentu České republiky. Za doprovodu senátora Zemana jsme byli svědky rozloučení premiéra Sobotky se Senátem a potom jsme příjemně podiskutovali na téma české vysoké politiky, ale i politiky komunální. Probírali jsme, kromě jiného, také výše platů zaměstnanců soukromých firem i státních institucí. V budově Senátu zrovna probíhalo vyhlášení soutěže „Obec roku“. Při té příležitosti jsme si popovídali také se starosty obcí z našeho kraje, a to s panem Jiřím Sedláčkem starostou obce Kruh u Jilemnice a panem Stanislavem Doubkem starostou obce Bozkov. Debata byla velmi přátelská a příjemná, navíc umocněná malým občerstvením.

Ze Senátu jsme vyrazili přes Vltavu na výstavu moderního umění „Nervózní stromy“ do Rudolfína na Alšově nábřeží. Obrázky z výstavy si můžete prohlédnout na tomto odkazu. Výstava se popisuje velmi těžko. Řekl bych: „Kdo neviděl, neuvěří!“ Tak se podívejte a posuďte sami. Každopádně zážitek to byl.

Na závěr jsme při rozchodu nabrali atmosféru adventního Starého města. To pojal každý jinak. Někdo si koupil trdelník, někdo klobásu a někdo zašel do hračkářství Hamleys. Z Prahy jsem odjížděli krátce po 16 hodině spokojeně unavení. Tak zase někdy v Praze nashledanou.

Rubriky
Partnerská škola