gymnázium, sportovní gymnázium, informační technologie, veřejnosprávní činnost

 

Vojta Libnar chodeckým vicemistrem ČR

Vojta Libnar chodeckým vicemistrem ČR

Vojta Libnar (18), SK Nové Město nad Metují, si při halovém mistrovství ČR v chůzi juniorů na 5000m v neděli v Praze došel pro stříbrnou medaili ve  výrazném osobním rekordu 23:08,76 min. V závodě, ve kterém Vojta aktivně pracoval až do finiše na čele, držel ostré tempo a snažil se setřást Filipa Srbeckého, se nakonec musel sklonit právě před libereckým Srbeckým (22:58,12). Mládenci si tak prohodili pořadí z loňského dorosteneckého šampionátu.

Na čtvrtém místě v závodě došel Čenda Augusta (19).

V závodě žákyň na 3000m si podobně jako Vojta, aktivně a houževnatě, počínala Jana Zikmundová (15), AC Turnov. A stejně jako Vojtovi to Janče nakonec stačilo „pouze“ na stříbrnou medaili. Ovšem také Janča, členka atletické skupiny při SG a adeptka studia u nás, si vylepšila osobní maximum na 17:24,49 min.

Anka Kochová zaběhla výbornou trojku

O víkendu výborně závodila ještě Anka Kochová (16), TJ Jičín, když v hale v Jablonci nad Nisou „vystřihla“ parádní trojku za 10:39,25 min. Anička má za sebou úspěšný atletický týden s rychlou patnáctistovkou ve středu v Ostravě (4:53,10) a trojkou v sobotu v Jablonci, což z ní dělá aktuálně nejlepší mílařku na škole.

David Šnajdr

Rubriky
Partnerská škola