gymnázium, sportovní gymnázium, výpočetní technika, právo a veřejná správa
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

 

Vojta Libnar chodeckým vicemistrem ČR

Vojta Libnar chodeckým vicemistrem ČR

Vojta Libnar (18), SK Nové Město nad Metují, si při halovém mistrovství ČR v chůzi juniorů na 5000m v neděli v Praze došel pro stříbrnou medaili ve  výrazném osobním rekordu 23:08,76 min. V závodě, ve kterém Vojta aktivně pracoval až do finiše na čele, držel ostré tempo a snažil se setřást Filipa Srbeckého, se nakonec musel sklonit právě před libereckým Srbeckým (22:58,12). Mládenci si tak prohodili pořadí z loňského dorosteneckého šampionátu.

Na čtvrtém místě v závodě došel Čenda Augusta (19).

V závodě žákyň na 3000m si podobně jako Vojta, aktivně a houževnatě, počínala Jana Zikmundová (15), AC Turnov. A stejně jako Vojtovi to Janče nakonec stačilo „pouze“ na stříbrnou medaili. Ovšem také Janča, členka atletické skupiny při SG a adeptka studia u nás, si vylepšila osobní maximum na 17:24,49 min.

Anka Kochová zaběhla výbornou trojku

O víkendu výborně závodila ještě Anka Kochová (16), TJ Jičín, když v hale v Jablonci nad Nisou „vystřihla“ parádní trojku za 10:39,25 min. Anička má za sebou úspěšný atletický týden s rychlou patnáctistovkou ve středu v Ostravě (4:53,10) a trojkou v sobotu v Jablonci, což z ní dělá aktuálně nejlepší mílařku na škole.

David Šnajdr

Rubriky
Partnerská škola