gymnázium, sportovní gymnázium, výpočetní technika, právo a veřejná správa
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Při chodeckém závodě v Borském Mikulášisi Vojta Libnar velikým OR pojistil svůj start v juniorské kategorii na Evropském poháru v chůzi v květnových Poděbradech. Gratuluji.

Jako člověk zodpovědný v rámci ČASu za chodecké disciplíny, jsem měl velkou radost z přidělení EP do poděbradských lázní. Od začátku roku mi velké vrásky začala dělat „marodka“ použitelných reprezentantů. K Anežce Drahotové a Lukášovi Gdulovi v dospělých kategoriích přibyl pouze kladenský Hlaváč, Se startem juniorů to začalo vypadat hodně bledě. Představa, že nebudeme mít juniorské zastoupení, začala být velmi reálná a pro mě, jako „repretrenéra“ i velmi nepříjemná.

Ještě na podzim bych Vojtu mezi kandidáty startu nejmenoval. O to větší je moje gratulace závodníkovi i jeho trenérovi. Udělali spolu obrovský kus práce a kromě nominace na EP si už dovedu představit i atak na limit MEJ. Nejlepší by bylo, kdyby se jim limit na MEJ podařilo překonat hned v pohárových Poděbradech, protože výkon na hraně limitu by byl i zárukou solidního umístění na EP. Chodecké juniory včetně Vojty jsem dříve  kritizoval za „měkký“ přístup k přípravě. Jasné odpovědi v podobě výkonu si vážím a přeji, aby s trenérem dokázali po nastoupené cestě dál a důrazně pokračovat. Protože čím víc bude takových „Vojtů“, tím bude větší šance, aby reprezentace disciplíny byla v českém podání úspěšná.

Rubriky
Partnerská škola