gymnázium, sportovní gymnázium, výpočetní technika, právo a veřejná správa
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
vítězný tým

vítězný tým

V úterý 21. listopadu 2017 jsem se zúčastnil soutěže Merkur PerFEKT Challenge, kterou pořádala Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT) VUT v Brně. Přihlásil jsem se s kamarády, se kterými jsem se seznámil na kurzu Asuro – Borek Požár, Šimon Prudil, Radek Olšák.

V 9 hodin jsme se po prezentaci týmů sešli v aule prof. Braunera, kde nám byla představena pravidla a stručný harmonogram soutěže. Poté jsme se odebrali do laboratoří garantujícího ústavu pro naše téma –Ústavu biomedicínského inženýrství. Naše téma bylo Svalem na robota. Za úkol jsme měli postavit robotické vozidlo, které bude možné řídit pomocí svalu anterior tibialis tak, aby mohlo projet připravenou dráhou. Po 5 hodinách práce jsme měli předvést našeho robota. Nakonec jsme se radovali z vítězství – to i díky tomu, že jsme jako jediní zvolili kolového a ne pásového robota. Všichni úspěšní řešitelé také získali prominutí přijímací zkoušky ke studiu na FEKT.

Na začátku příštího roku se ještě zúčastníme superfinále, kde budeme soupeřit s dalšími osmi výherními týmy z jiných kategorií.

Doufám, že úspěch našeho týmu motivuje další studenty k účasti na této soutěži v příštích letech.

Autor: Antonín Gazda

Naše škola gratuluje Tondovi i jeho týmu a přeje hodně štěstí do superfinále.

diplom pro vítěze

diplom pro vítěze

Rubriky
Partnerská škola