gymnázium, sportovní gymnázium, výpočetní technika, právo a veřejná správa
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

img_0890Vojtěch Libnar (7.O), Jakub Veselý, Štěpán Boukal (oba 6.O) spolu s ,, trenérem – mentorem“ Mgr. Zdeňkem Novákem, LL.M. dosáhli významného úspěchumezinárodní Dějepisné soutěži gymnázií.

Finále této soutěže, s již 25 letou tradicí, se uskutečnilo v historickém městě Chebu 24. listopadu. My jsme se účastnili teprve podruhé. Téměř roční příprava, v podobě studia odborné literatury a společných konzultací, přinesla kýžené ovoce.

Náš tým uzavřel elitní desítku a v konkurenci dalších 74 gymnázií z ČR a SR potvrdil svoje ambice.

Soutěž se konala pod záštitou a za účasti předních vysokoškolských profesorů, politiků, sportovců a dalších osobností českého veřejného života.

img_9851Diskuse se známým kardiochirurgem prof. Janem Pirkem či fotka s hokejovou legendou a vítězem z Nagana, Dominikem Haškem, nesměla chybět a gratulace od ministryně školství Mgr. Kateřiny Valachové, Ph.D. a předsedy Senátu Parlamentu ČR Milana Štěcha, už byla jen stvrzením našeho úspěchu.

Děkuji všem členům týmu včetně pana profesora Nováka za odvedenou práci.

V příštím ročníku dějepisného klání se ponoříme do 50. a 60. let v Československu a cílit budeme tentokráte na místo nejvyšší, máme pro to vhodný odrazový můstek…

Vojtěch Libnar (7.O)

Rubriky
Partnerská škola