gymnázium, sportovní gymnázium, praktická sestra, výpočetní technika, právo a veřejná správa

Protrápená, tak by mohl nazvat svou právě končící sezónu cyklista pražské Dukly a student jilemnické střední školy Luboš Komínek.

Zklamání přišlo hned na začátku sezóny. Luboš závodil prvním rokem jako junior, do nové kategorie se těšil a velmi kvalitně se na tento přestup připravoval. Doufal v podobně skvělé výsledky, jakých dosahoval i v minulých letech. Tyto vysoké ambice se rozplynuly hned při prvním závodě sezóny. Luboš v tomto závodě upadl a jeho zranění mu nedovolila zapojit se do boje o pódiové umístění. Naopak musel svá zranění řešit s lékaři. Pád byl následován nemocí a poměrně dlouhou rekonvalescencí. Po znovu usednutí na kolo přišel další nepříjemný pád s dlouhou léčbou. V tomto okamžiku se Luboš rozhodl směřovat veškerý svůj trénink k blížícímu se mistrovství České republiky v silniční cyklistice. Forma vyšla podle představ, vše vypadalo nadějně, ale tento závod Luboš odjel s horečkou. Angina, která znepříjemnila Lubošovi jízdu, mu znemožnila i start na dráhovém mistrovství republiky ve sprinterských disciplínách.

O prázdninách začal trénovat nanovo a mířil za cílem startovat na dráhovém mistrovství Evropy a světa.  Svůj start, na těchto prestižních šampionátech, si zajistil na dráhovém mistrovství republiky ve stíhacích disciplínách, kde se mu podařilo zajet skvělé výsledky. Šesté a smolné čtvrté místo (se stejným bodovým ziskem jako třetí) z individuálních startů a titul mistra republiky ze stíhacího závodu družstev.

Téměř celý srpen strávil Luboš ve švýcarském Aiglu, kde reprezentoval Českou republiku nejprve na mistrovství světa, následně na mistrovství Evropy, odkud přivezl skvělé 7. místo.

Po návratu ze závodů s mezinárodní konkurencí, čekal Luboše start na letošním posledním mistrovství republiky, bodovací závod dvojic (madison). Před tímto závodem Luboš opět upadl a nebylo jisté, že bude startovat. Nakonec z tohoto divácky atraktivního závodu přiváží s parťákem Matyášem Janošem bronzové medaile.

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Rubriky
Partnerská škola