gymnázium, sportovní gymnázium, výpočetní technika, právo a veřejná správa
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Zahájení školního roku na Gymnáziu a Střední odborné škole v Jilemnici bylo letos po padesáti letech působení školy v prostorech budovy v Kostelní ulici jiné. Škola se po jedenácti letech od začátku realizace nepovedené optimalizace středního školství konečně přestěhovala do prostorů bývalé Střední průmyslové školy textilní, tedy jak se říkalo, do „textilky“.

Cesta k tomu nebyla vůbec jednoduchá a po několika letech rekonstrukce jsou konečně vnitřní prostory budovy uzpůsobené pro kvalitní výuku. Samozřejmě ještě vše není dokonalé, vnější prostory a vzhled budovy ještě čekají další práce, ale to podstatné, tedy podmínky pro vzdělávání jsou nyní na velice dobré úrovni.

Školní rok 2017/2018 za účasti celého pedagogického i trenérského sboru a za přítomnosti 350 žáků zahájil ředitel školy Václav Hartman.

Slavnostního zahájení se zúčastnili také hejtman Libereckého kraje Martin Půta a starostka města Jilemnice Jana Čechová. Všichni popřáli žákům úspěšný školní rok.

Po slavnostním zahájení se již žáci setkali ve třídách se svými třídními učiteli. Pan hejtman a paní starostka si pak v doprovodu ředitele školy prohlédli nově zrekonstruované třídy a odborné učebny.

Rubriky
Partnerská škola