gymnázium, sportovní gymnázium, praktická sestra, výpočetní technika, právo a veřejná správa

Do Jilemnice přijíždí originální putovní výstava nazvaná „Klima se mění. Změň se i ty!“ Po Liberci, Brně, Opavě a dalších deseti českých, moravských a slezských městech je Jilemnice další zastávkou této nové expozice, která srozumitelnou a názornou formou ukazuje dnes velmi diskutovaná fakta o dopadech globální změny klimatu, jejích příčinách a zejména možnostech, jak na změny mohou lidé a města reagovat.
Města v ČR si stále více uvědomují potřebu informovat občany o klimatických změnách a možnostech konkrétních opatření. Proto také vznikla putovní výstava napříč městy ČR, kterou připravila organizace CI2, o. p. s.
Jednotlivé panely zajímavou formou ukazují příčiny a dopady změny klimatu ve světě i v ČR. Ve druhé části výstava konkrétními příklady ukazuje, co mohou udělat lidé sami, stejně jako možnosti širších a systematických opatření, která mohou realizovat jen města samotná.
Vedle opatření, které může realizovat veřejná správa či podniky ve městě, je důležitá také osobní úroveň. Součástí výstavy jsou náměty na jednoduché aktivity, které jsou dostupné pro každého. Svůj byt, zahradu nebo osobní životní styl totiž za nás nikdo nepřizpůsobí. A některá nenáročná opatření současně mohou být impulsem pro změny v životním stylu – např. i pro zdraví nebo úsporu nákladů.
Výstavu bude možné v Jilemnici spatřit na místních základních a středních školách od 30. září do 14. října 2019. Její putování bude zahájeno na místním Gymnáziu, kde výstava bude pro potřeby studentů umístěna přibližně týden. Poté se za pomoci Městského úřadu přesune do škol základních. Součástí zahájení výstavy bude i beseda s jejími autory určená zejména pro studenty vyšších ročníků střední školy.
Výstava je součástí projektu „Klima se mění. Od informací k akci“ financovaného ze Státního fondu životního prostředí ČR.
V elektronické podobě lze výstavu shlédnout na těchto stránkách: https://vystava.klimasemeni.cz/

Josef Novák, CI2, o. p. s.

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Rubriky
Partnerská škola