Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Z mistrovství světa juniorů ve švýcarském středisku Goms se vrátila Pavlína Votočková. Forma naší závodnice se v průběhu celého týdne zlepšovala a Pavlína zaslouží pochvalu za výbornou reperezentaci klubu, Sportovního gymnázia i města Jilemnice. Protože šlo o první start na takto významné akci, bylo důležité i posbírat zkušenosti a motivaci do dalších bojů a let.

Ve sprintu volnou technikou obsadila 62.místo. V závodě na 5 kilometrů klasickou technikou 48. místo. Ve skiatlonu na 5 + 5 kilometrů, za silného sněžení, vybojovala velmi cenné 35. místo. Svými výkony si pak zasloužila nominaci do štafety, která dojela na 11. místě.

V závodech Mistrovství světa do 23 let se na stejném místě, představila i ex-jilemnická Kateřina Janatová, která, zařazením do reprezentačního družstva žen, přestoupila před sezónou do RSC Dukla Liberec. Kateřina je v kategorii do 23 let prvním rokem, přesto se se soupeřkami a náročnou tratí poprala na výbornou. Ve sprintu volnou technikou obsadila 14. místo, na klasické desítce 24. místo a ve skiatlonu potom 34. místo.