Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

V loňském roce naši orienťáci z nižšího gymnázia vybojovali na celostátním přeboru družstev krásné druhé místo. Pan ředitel Hartman byl velice rád, přesto se mě zeptal, proč jsme nevyhráli. Dobrá otázka, letos nemusím odpovídat, že byl někdo lepší, protože nejlepší byly naše děti! V soutěži jednotlivců jsme obsadili 4 pódiová místa a díky dalším velmi pěkným výkonům to bodově dalo v soutěži družstev na celkové vítězství!

Závod probíhal za velmi teplého počasí v pardubickém dostihovém areálu. Tratě byly postavené náročným způsobem, s uzlovými kontrolami a s křížením tratí. Náročnost zvyšovaly i speciální značky průchodnosti /Taxis, Irská lavice…/. Délka byla okolo 4 km, počet kontrol 22 – 24. K tomu vedro, přeběh přes oranici, no však jste se už jistě všichni někdy dívali na Velkou pardubickou.

Děkuji tedy všem patnácti reprezentantům školy za velmi hezké výkony a kolegům Zemánkovi a Jindřiškové za řízení aut a podporu při závodech. Užili jsme si hezký den, dort jsme hned snědli, poháry dáme do ředitelny a radost z toho, že naši žáci jsou nejlepší, nám zůstane.

Výsledky:

Anna Karlová – 1.místo, kvarta

Ema Gottsteinová – 2.místo, sekunda

Šárka Matěásková – 4.místo, sekunda

Další reprezentanti školy běželi také velmi dobře, umístění do 25. místa z cca 80 závodníků v každé kategorii je super!

Prima: L. Pitrmucová, O. Stach, sekunda: Ondrové Valenta a Pokorný, K. Adámková, A. Kopecká, tercie: M. Trojan, kvarta: A. Pitrmucová, J. Kynčlová,