gymnázium, sportovní gymnázium, výpočetní technika, právo a veřejná správa
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Co to jsou prázdniny? Tak na to by se klidně mohl ptát Luboš Komínek, závodník pražské Dukly a student jilemnické střední školy. Během dvou prázdninových měsíců měl jen 7 dní volno. Ostatní dny musel tvrdě trénovat nebo závodit.

Jeho závodní maraton začal již na konci června, kdy byl Luboš reprezentovat Liberecký kraj na Letní olympiádě dětí a mládeže v Brně. Zde se mu povedlo vybojovat dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili z dráhové cyklistiky! V závodění na brněnském velodromu pokračoval už dva dny po olympiádě, tentokrát se zde snažil uspět na sprinterském mistrovství republiky. Povedlo se! Luboš zde během tří dnů získal tři mistrovské medaile, z toho dvě ty nejvyšší a připsal si tak na své konto titul dvojnásobného mistra republiky.

Jen co Luboš dokroužil na dráze, musel se přesunout na těžké soustředění, měl před sebou další mistrovství republiky, tentokrát silniční. A opět to cinkalo. Stříbro z časovky jednotlivců, titul mistra republiky z časovky družstev. O třetí úspěch z tohoto týdne se Luboš připravil nešťastným pádem v poslední zatáčce závodu.

V polovině července Luboš znovu balil kufry, tentokrát na soustředění s reprezentací, byl totiž vybrán jako zástupce za Českou republiku na Evropský festival mládeže v maďarském Gÿoru (EYOF). Na tuto olympiádu brala česká výprava jen tři cyklisty a tři cyklistky, proto byl obrovský úspěch už jen to, že byl Luboš vybrán. To, že byl vybrán správně, potvrdil při silničním závodě s hromadným startem, kdy zajel nejlepší český chlapecký výsledek.

Jen co slezl na olympiádě z kola, byl Luboš naložen do auta a převezen do Čech na další dráhové mistrovství republiky, které se konalo v Prostějově na konci července. Musel pomoct svému týmu. Opět se zadařilo, tentokrát z toho byl bronz ze stíhačky družstev.

První polovina srpna byla pro závodníky volnější, spíše než závodění, se všichni věnovali přípravě do dalších „bojů“. Dobře zvolenou a vykonanou přípravu předvedl Luboš na mezinárodních dráhových závodech „Memoriál Otmara Malečka“, kde své soupeře v dvoudenním klání převálcoval. Na vítězné vlně Luboš pokračoval i dále. Den po „Malečkovi“ se zúčastnil kritéria na Ostravských okruzích, kde opět nenašel přemožitele. Svůj hattrick doplnil čtvrtý závodní den při dalším díle Českého silničního poháru. Luboš tento závod ovládl a opět mohl cílem projet s rukama nad hlavou. Odměnou za jeho dřinu mu je i to, že příští, zároveň i poslední, díl Českého poháru pojede ve žlutém dresu vedoucího závodníka.

Lubošovo ostré závodní tempo ještě nekončí. V září ho čeká další mistrovství republiky, několik českých pohárů na dráze a hlavně poslední díl silničního poháru, který má šanci ovládnout celkově.

Držme mu palce!

Autor: Martina Komínková (sestra)

Rubriky
Partnerská škola