gymnázium, sportovní gymnázium, praktická sestra, výpočetní technika, právo a veřejná správa

O víkendu ve dnech 28. – 29. 9. se konalo Mistrovství České republiky v letním biatlonu v Bystřici pod Hostýnem.

V sobotním sprintu si doběhla pro titul v kategorii W19 Jilemnická Majda Bergerová, která předčila i přes jednu chybu o 4 sekundy čistě střílející Kateřinu Pavlů z Jablonce nad Nisou.

Další v pořadí Jilemnickou závodnicí byla na 7. místě Nina Rambová, v kategorii W16 na 10. místě Terka Buďárková a Mára Grusz na 11. místě v M19.

V neděli se běžel stíhací závod s 5. sekundovými rozdíly z pořadí sobotního sprintu. Nejlepší výsledek zaznamenala Majda Bergerová, která si doběhla pro bronzovou příčku. Velký posun udělali Mára Grusz, který skončil na 4. místě a 5.  Matěj Mikšík. V kategorii W19 si velmi polepšila dobrou střelbou 5. Míša Durdová a Nina Rambová na 10. místě. V mladší kategorii W16 skončila Terka Buďárková na 8. místě.

Autor: Tomáš Vojík