gymnázium, sportovní gymnázium, výpočetní technika, právo a veřejná správa
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Zítra se šlapou Poděbrady

V sobotu 7.dubna se v Poděbradech uskuteční již 86.ročník mezinárodních chodeckých závodů, v rámci kterých se půjde Mistrovství ČR a Mezistátní utkání mužů a žen v chůzi na 20km, Mezistátní utkání juniorů a juniorek na 10km, mezinárodní závod dorostu na 5km a další přidružené tratě. K mezistátnímu utkání letos nastoupí chodci z Francie, Irska, Itálie, Litvy, Maďarska, Slovenska a ČR. Kompletní startovní listiny čítají na tři stovky závodníků a závodnic z 30 zemí celého světa, které slibují velkolepý svátek sportovní chůze a atletiky.

 

Nás může těšit, že v mezistátním utkání juniorů nás budou reprezentovat také žáci jilemnického gymnázia Vojtěch Libnar (19) a Adéla Johanová (19). Zatímco Vojta už má za sebou mezinárodní zkušenosti z loňského MU a EP, pro Adélu bude start „se lvíčkem na prsou“ premiérovým. Oba si nominaci do družstva ČR zajistili osobními rekordy na nedávném mítinku ve slovenských Dudincích. Vojta 45:11 a Adéla 58:26 min.

V družstvu juniorek Adélu doplní Jana Zikmundová, teprve 16 letá adeptka studia na našem SG.

V závodě dospělých se česká reprezentace bude spoléhat především na dva naše absolventy Anežku Drahotovou a Lukáše Gdulu.

V národním závodě žen na 20km nastoupí Kateřina Maternová (20) a v závodě juniorů na 10km uvidíme další naše studenty: Kryštofa Schuberta (19) a Honzu Zástavu (18). Pro úplnost dodáváme, že do závodu dorostenek na 5km nastoupí další z uchazeček o studium na jilemnickém SG Karolína Holičová (16).

Držme závodníkům palce. Ve hře jsou nejenom mistrovské medaile a týmové body, ale také nominace na Světový pohár začátkem května v čínském Taicangu!

David Šnajdr

Rubriky
Partnerská škola