gymnázium, sportovní gymnázium, praktická sestra, výpočetní technika, právo a veřejná správa

Vážení žáci,

nabízí se Vám opět jedinečná možnost zapojit se do vynikající grafické soutěže, která se koná ku příležitosti 175. výročí narození a 90. výročí úmrtí hostinského rodáka, malíře, fotografa, grafika a vynálezce Karla Klíče. Ten v roce 1878 vynalezl heliogravuru, při pobytu v Anglii v roce 1890 proces zdokonalil. V roce 1892 sestrojil první hlubotiskovou rotačku.

Soutěž proběhne ve dvou kategoriích:

žáci II. stupně ZŠ a nižší ročníky gymnázií

studenti středních škol a vyššího stupně gymnázií

Dodané grafické výtvarné práce mohou být v různých grafických technikách – hlubotisk (suchá jehla, lepty, papíroryt…), tisk z výšky (linoryt, tisk z koláže…), monotyp a jiné. Jedná se o klasické grafické tiskařské techniky. Nejedná se o počítačovou grafiku.

Práce mohou být nejdéle 2 roky staré, autoři ale musí být aktuálně žáky školy. Počet zaslaných prací do soutěže není omezen. Nevyžadujeme paspartování. Soutěžní práce se nevracejí.

Jednotlivé tisky max. formátu A3 musí být signovány – číslo tisku/z počtu tisků, jméno autora, třída/ročník, rok zhotovení.

Práce zasílejte do 15. května 2016 na adresu Gymnázium a SOŠ Hostinné, Horská 309, 54371 Hostinné.

Vernisáž vystavených prací za účasti soutěžících a ocenění nejlepších grafik proběhne v pátek 24. června 2016 v ambitu kláštera v Hostinném.

Součástí vernisáže bude ukázka některých netradičních grafických technik.

Těšíme se na Vaši účast a přejeme Vám radost z práce a mnoho úspěchů!

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Rubriky
Partnerská škola