gymnázium, sportovní gymnázium, výpočetní technika, právo a veřejná správa
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Dnes byly zahájeny Hry 23. zimní Olympiády v PyeongChangu v Jižní Koreji a také letos se sportovního svátku zúčastní absolventi jilemnického sportovního gymnázia.

Do Koreje nakonec odcestovala nejpočetnější výprava (94) v historii samostatné České republiky a nás může těšit, že osm z reprezentantů se svého času připravovalo při našem gymnáziu:

Skokani na lyžích Roman Koudelka a Čestmír Kožíšek

Běžkyně na lyžích Karolína Grohová

Rychlobruslařka Karolína Erbanová

Biatlonisté Jaroslav Soukup, Adam Václavík a Veroniky Vítková a Zvařičová.

Zatímco Roman Koudelka, Karolína Erbanová, Jarda Soukup a Verča Vítková startují již na své třetí olympiádě a Karolína Grohová s Verčou Zvařičovou na druhé, Adam Václavík a Česťa Kožíšek jsou v olympijské nominaci poprvé.

Nejúspěšnějšími jsou zatím jednoznačně biatlonisté Jarda Soukup se třemi medailemi ze Soči 2014 (stříbro ve sprintu a ve smíšené štafetě a bronz na 10km) a Verča Vítková (stříbro za smíšenou štafetu).

Olympiáda potrvá od 9. do 25. února 2018.

Není bez zajímavosti, že spolu se dvěma olympijskými nováčky jsou to už 24 olympionici, na jejichž přípravě se podílelo za dobu své existence naše sportovní gymnázium. A tento počet, navíc výhradně v individuálních sportech, řadí naše gymnázium do čela všech sportovních gymnázií v ČR!

David Šnajdr

 

Rubriky
Partnerská škola