gymnázium, sportovní gymnázium, praktická sestra, výpočetní technika, právo a veřejná správa

Stalo se dobrým zykem, že každé dva roky vyrazíme do Jeseníků. Kromě návštěvy těchto krásných hor vždy navštívíme přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně, která patří k jednomu z divů naší země.

Letos exkuzre proběhla v termínu 9.5. – 11.5. 2018 a vypadala takto:

1. den – Odjezd z Jilemnice (autobusové nádraží) v 7.00 hodin. Cesta: Jilemnice – Náchod – Klodzko – Zloty Stok – Paczkow- Javorník – Jeseník – Karlova Studánka. V Karlově studánce jsme vystoupili a šli přes Ovčárnu (cesta Karlova studánka – Ovčárna za pomoci místní kyvadlové dopravy), Praděd (nejvyšší hora Moravy) zpět do Karlovy Studánky údolím Bílé Opavy. Celkově asi 12 km. Do Karlovy Studánky jsme dorazili cca v 17.00 hodin. Odtud jsme jeli do Velkých Losin a do Rapotína (Holiday Resort Losinka). Zde jsme se ubytovali (po oba dny s polopenzí).
2. den – Po snídaní jsme vyrazili autobusem na Kouty (infocentrum) a odtud na exkurzi do elektrárny. Nejprve dolní nádrž s přednáškou v elektrárně a doprovodným filmem. Pak ukázka turbíny v podzemí a nakonec horní nádrž Dlouhé stráně.Pěšky jsme potom došli k informačnímu centru do Koutů a odtud autobusem do ruční papírny v Losinách.V Losinách byla v 16.00 domluvena exkurze v místní ruční papírně. Potom zpět do Rapotína na ubytování. Pár lidí mělo jěště dost sil si vyšlápnout na rozhlednu Bukovka na Bukovém kopci za naším kempem.
3. den – Úklid a odubytování. Potom pěšky (cca 10 minut) k zámku Losiny. Zde jsme měli rezervovánu prohlídka zámku. Losinský krásný renesanční zámek byl neblaze proslulý čarodějnickými procesy v 17. století. Odjezd od zámku v 11.30 hodin. Po cestě zpět jsme se vzhledem k nepříznivé předpovědi počasí rozhodli vynechat rašeliniště Rejvíz a zvolili jsme cestu přes Šumperk, Rychnov a Hradec Králové, protože byla z Rapotína kratší než přes Polsko. Na autobusové nádraží do Jilemnice jsme dorazili asi v 16.30.

Počasí nám přálo a my se tešíme zase za dva roky na Jeseníky 2020

Fotky z exkurze si můžete prohlédnou na adrese https://photos.app.goo.gl/G5qu1JCXCdsyULHA6
Fotky budeme přidávat postupně další tak, jak nám je budou učastníci dodávat.

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Rubriky
Partnerská škola