gymnázium, sportovní gymnázium, výpočetní technika, právo a veřejná správa
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Odborníci na lidskou psychiku říkají, že na jaře je třeba každý den vyrazit alespoň na deset minut do přírody, poslechnout zvuky přírody a pokochat se pučící zelení. Tak to bychom my tady na vesnicích měli splněno. A protože máme klidu až nad hlavu, tak jsme si vyrazili za hlukem, dlažbou a betonem do naší stověžaté matičky Prahy. Cílem bylo Národní technické muzeum, Planetárium Královská obora v Holešovicích a také Národní zemědělské muzeum.

V planetáriu jsme se prostřednictvím digitálního systému SkySkan Definiti 8K seznámili s nejzajímavějšími souhvězdími severní i jižní polokoule, stavbou vesmíru a řadou astronomických objektů vzdáleného vesmíru. Sledování kopule s promítaným interaktivním filmem bylo nejen zajímavé, ale díky velmi pohodlným křeslům také velmi příjemné.

V Národním technickém muzeu si každý šel za tím, co ho nejvíce zaujalo. Tohle obrovské muzeum totiž nelze v jednom dni projít celé. A koho už nohy nenesly, ten se usadil v muzejní kavárně a mohl si prohlédnou místní prodejní výstavu zákusků, baget a spousty dalších dobrot. Tato expozice měla poměrně značný úspěch.

Poslední zastávka patřila Národnímu zemědělskému muzeu, které těsně sousedí s technickým muzeem. Jakpak bychom zemědělské muzeum mohli minout, když přímo před vchodem stály tak krásné a barevné traktory. Mimochodem víte, že slovo „traktor“ je slovo latinské a znamená „ten kdo něco táhne“. A abychom učinili emancipaci zadost, tak „ta co něco táhne“ to je „traktrix“. Na expozici nezbylo moc času, ale vzhledem k tomu, že vstupné bylo zdarma, tak jsme zamířili na střechu budovy. Odtud byl krásný rozhled na Prahu, a to v rozsahu celých 360°.

Potom jsme vyrazili na metro, kde jsme se všichni naučili koupit si lístek. A to hned čtyřmi způsoby. I samotné metro a orientace v něm byly pro některé vskutku adrenalinový zážitek. Nicméně jsme šťastně dojeli na konečnou stanici „Černý most“, kde na nás čekal autobus. Při posledních metrech cesty k autobusu se spustila bouřka provázená silným lijákem, takže na počasí jsme měli jednoznačně veliké štěstí.

Fotografie z exkurze si můžete prohlédnout v albu pod následujícím odkazem: https://photos.app.goo.gl/cVfEdI5OZxjetgIs1

Rubriky
Partnerská škola