gymnázium, sportovní gymnázium, praktická sestra, výpočetní technika, právo a veřejná správa

Odborníci na lidskou psychiku říkají, že na jaře je třeba každý den vyrazit alespoň na deset minut do přírody, poslechnout zvuky přírody a pokochat se pučící zelení. Tak to bychom my tady na vesnicích měli splněno. A protože máme klidu až nad hlavu, tak jsme si vyrazili za hlukem, dlažbou a betonem do naší stověžaté matičky Prahy. Cílem bylo Národní technické muzeum, Planetárium Královská obora v Holešovicích a také Národní zemědělské muzeum.

V planetáriu jsme se prostřednictvím digitálního systému SkySkan Definiti 8K seznámili s nejzajímavějšími souhvězdími severní i jižní polokoule, stavbou vesmíru a řadou astronomických objektů vzdáleného vesmíru. Sledování kopule s promítaným interaktivním filmem bylo nejen zajímavé, ale díky velmi pohodlným křeslům také velmi příjemné.

V Národním technickém muzeu si každý šel za tím, co ho nejvíce zaujalo. Tohle obrovské muzeum totiž nelze v jednom dni projít celé. A koho už nohy nenesly, ten se usadil v muzejní kavárně a mohl si prohlédnou místní prodejní výstavu zákusků, baget a spousty dalších dobrot. Tato expozice měla poměrně značný úspěch.

Poslední zastávka patřila Národnímu zemědělskému muzeu, které těsně sousedí s technickým muzeem. Jakpak bychom zemědělské muzeum mohli minout, když přímo před vchodem stály tak krásné a barevné traktory. Mimochodem víte, že slovo „traktor“ je slovo latinské a znamená „ten kdo něco táhne“. A abychom učinili emancipaci zadost, tak „ta co něco táhne“ to je „traktrix“. Na expozici nezbylo moc času, ale vzhledem k tomu, že vstupné bylo zdarma, tak jsme zamířili na střechu budovy. Odtud byl krásný rozhled na Prahu, a to v rozsahu celých 360°.

Potom jsme vyrazili na metro, kde jsme se všichni naučili koupit si lístek. A to hned čtyřmi způsoby. I samotné metro a orientace v něm byly pro některé vskutku adrenalinový zážitek. Nicméně jsme šťastně dojeli na konečnou stanici „Černý most“, kde na nás čekal autobus. Při posledních metrech cesty k autobusu se spustila bouřka provázená silným lijákem, takže na počasí jsme měli jednoznačně veliké štěstí.

Fotografie z exkurze si můžete prohlédnout v albu pod následujícím odkazem: https://photos.app.goo.gl/cVfEdI5OZxjetgIs1

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Rubriky
Partnerská škola