gymnázium, sportovní gymnázium, praktická sestra, výpočetní technika, právo a veřejná správa

Výuka

1 2 3 6

A máme tu výsledky letošního Matematického klokana 2019

Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích:

V soutěži se nikam nepostupuje. V rámci kraje se vyhodnotí výsledky a buď jste se umístili dobře a organizátoři vám pošlou cenu nebo jste se dobře neumístili a nepošlou vám nic.
Kategorie „středoškolské“, tedy kategorie Junior a Student jsou zařazeny do programu Excelence, a tak můžete  za pěkné umístění získat i bodíky, kterými si zvýšíte šanci pro přijetí na VŠ.

  • Zadání všech kategorií si můžete stáhout kliknutím na název kategorie v přehledu kategorií.
  • Výsledky školního kola
  • Klíč k řešení úloh z letošního matematického klokana si můžete stáhnout: Klíč k řešení

Klokan se těší na podzim u dalšího, tentokrát Přírodovědného, klokana.
„Hopu zdar!“

Zapojte se do esejistické soutěže na téma „Jaké největší výzvě NATO v současnosti čelí a jak ji vyřešit?“, která je určena studentům ve věku 17-23 let.

Esej v rozsahu max. 5 normostran (9000 znaků) je možné spolu s osobními údaji (jméno, příjmení, datum narození, telefonní kontakt, město bydliště a název školy) zasílat do 7. června 2019 na adresu soutez@amo.cz.

Ze zaslaných příspěvků bude vybráno 12 nejlepších, jejichž autoři se zúčastní v průběhu podzimu expertních seminářů na bezpečnostní problematiku, během kterých společně vytvoří tzv. policy memo (doporučení pro tvorbu politiky). To budou moci v prosinci 2019 prezentovat na uzavřeném kulatém stole českým odborníkům na bezpečnost a osobám, které přímo ovlivňují českou bezpečnostní a zahraniční politiku. Vybraní studenti tak dostanou možnost představit pohled své generace současným českým představitelům s rozhodovací pravomocí a diskutovat své názory na NATO a českou bezpečnostní a zahraniční politiku.

Veškeré informace k projektu naleznete na www.amo.cz/nato/.

Školní rok 2018-19 ještě u konce sice není, ale matematické olympiády už téměř ano.

V kategoriích nižšího gymnázia zazářil zejména Patrik Papoušek (3.O, na fotografii), který vyhrál v kategorii Z 8. Rohodně se neztratili ani další žáci, zejména Matěj Trojan (4.O) díky skvělému 3. místu v kategorii Z 9 a Ondra Pokorný (3.O) – 4. až 5. místo v kategorii Z 8. Potěšily nás i výsledky našich primánů v kategorii Z 6 – Tadeáš Novotný, Anna Rychtrová, Matyas Diaz Y Flores (5., 6. a 7. místo), dále pak výsledky Víti Vybírala, Jana Vodrážky (oba 1.O, oba 9. – 13. místo) a také Veroniky Kuříkové (2.O, 7. – 10. místo) v kategorii Z 7.

V kategoriích vyššího gymnázia se do školního kola nebáli nastoupit Martin Buďárek (5.O) a Míša Durdová (1.B) v kategorii C, oba získali velice pěkných 8 bodů z 18 možných. V kategorii B si školní kolo zkusil David Beran (2.A, 2 body), Marek Malina (6.O, 8 bodů) a Jakub Ježek, který získal 10 bodů a postoupil tak dokonce i do krajského kola. Na jeho výsledky ještě čekáme.

Všem účastníkům děkujeme za čas strávený řešením úloh, za odvahu, se kterou se pustili do jednotlivých kol soutěže a samozřejmě za vzornou reprezentaci školy.

Nový tým našich mladých historiků – Jiřina Kynčlová (5.O), Jaromír Morávek (1.B) a Roman Vyšanský (7.O) měli před sebou nelehký úkol, popasovat se s gymnázii Libereckého kraje a vybojovat si opět postup mezi 75 nejlepších do celostátního finále Dějepisné soutěže gymnázií ČR a SR. Letos se soutěže účastnilo 256 gymnázií, a to ve znalostech období let 1978 – 1992 (politika, sport, věda, kultura). Naše trio vybojovalo skvělé druhé místo, které je vyneslo do listopadového chebského finále.  Žáci jilemnického gymnázia v krajském kole opakovaně obsazují vítězné příčky a excelentně se umisťují na celonárodní úrovni.

Blahopřejeme ke skvělé reprezentaci naší školy!

Mgr. Zdeněk Novák, LL.M., gestor týmu

 

Výsledek obrázku pro zeměpisná olympiáda     20. února 2019 proběhlo okresní kolo Zeměpisné olympiády, kterého se z naší školy zúčastnilo celkem osm žáků ve všech čtyřech kategoriích a v každé kategorii jsme získali alespoň jedno přímé postupové místo (pro 1. nebo 2. v pořadí) do kola krajského.

V kategorii A (prima) se z 16 soutěžících na vynikajícím 2. místě umístil Vít Vybíral, na 5. místě pak František Tomáš.

V kategorii B (sekunda) obsadil z devíti účastníků skvělé 2. místo Tomáš Svatý a 5. místo Kamila Budinová.

V kategorii C (tercie a kvarta) si mezi 22 účastníky nejlépe vedl Matěj Trojan a jeho úžasné vítězství doplnil skvělým 3. místem i Patrik Papoušek.

V kategorii D (vyšší gymnázium) se výborným druhým místem prosadil Vít Ježek (8.O), Míša Durdová skončila 5.

Všem účastníkům ZO děkujeme za výbornou reprezentaci školy a postupujícím přejeme úspěch v krajském kole.

Výsledky ZO 2019 A

Výsledky ZO 2019 B

Výsledky ZO 2019 C

Výsledky ZO 2019 D

1 2 3 6
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Rubriky
Partnerská škola