gymnázium, sportovní gymnázium, praktická sestra, výpočetní technika, právo a veřejná správa

Atletika

Vyhlášení tradiční ankety proběhlo ve středu 29.1.2020 v Kulturním domě Jilm v Jilemnici a na pódiu byli opět častými hosty naši současní i minulí žáci:

Nejúspěšnější sportovec okresu Semily za rok 2019:

Dospělí – jednotlivci: 1.  Koudelka Roman (LSK Lomnice n. P., skoky na lyžích), 2. Hák Zdeněk (TJ Spartaky Rokytnice n. J., horolezectví), 3. Portyk Tomáš (LSK Lomnice n. P., severská kombinace), 4. Hornig Vítězslav (KB Jilemnice, biatlon), 5. Kožíšek Čestmír (LSK Lomnice n. P., skoky na lyžích), 6. Navrátilová Veronika (TJ Turnov, musher klub), 7. Oma Jakub (TJ Turnov, radiový orientační běh), 8. Schützová Sandra (ČKS SKI Jilemnice, běh na lyžích), 9. Jiroušová Šárka (SDH Poniklá, požární sport), 10. Egrt Josef (AC Turnov, atletika).

Slavnostní vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec okresu Semily za rok 2019<br />Autor: Petr MendřickýDospělí – kolektivy: 1. ČKS SKI Jilemnice (běh na lyžích, smíšené družstvo), 2. ČKS SKI Jilemnice (běh na lyžích, štafeta žen Schützová, Votočková, Trojanová), 4. ŠK Zikuda Turnov (šachy, družstvo mužů), 5. Ski klub Masters Rokytnice n. J. (sjezdové lyžování).

Mládež – jednotlivci: 1. Šafář Jakub (AC Turnov, atletika), 2. Votočková Pavlína (ČKS SKI Jilemnice, běh na lyžích), 3. Hlaváč Filip (TJ Sokol Jablonec n. J., skiboby), 4. Rysulová Marie (ČKS SKI Jilemnice, běh na lyžích), 5. Hák Petr (KB Jilemnice, biatlon), 6. Karlová Anna (OK Jilemnice, orientační běh), 7. Hanyk Michal (AC Turnov, atletika), 8. Lukeš Tomáš (ČKS SKI Jilemnice, běh na lyžích), 9. Svatoš Lukáš (TJ Spartak Rokytnice n. J., sjezdové lyžování), 10. Voborníková Tereza (KB Jilemnice, biatlon).

Mládež – družstva: 1. ČKS SKI Jilemnice starší dorostenky (běh na lyžích, štafeta starších dorostenek – Tůmová, Svobodová, Rysulová, ), 2. ČKS SKI Jilemnice družstvo (běh na lyžích, družstvo žáci, dorost a junioři), 3. SKP Harrachov (štafeta, biatlon), 4. TJ Jiskra Harrachov (družstvo žákyň, skoky a severská kombinace), 5. TJ Semily (družstvo juniorů, kanoistika).

Hendikepovaný sportovec: 1. Kmochová Tereza (TJ Jiskra Harrachov, sjezdové lyžování), 2. Ponocný Matěj (Ski klub Rokytnice n. J., sjezdové lyžování).

Trenéři – profesionálové: 1. Portyk Tomáš st. (LSK Lomnice n.P., skoky na lyžích), 2. Holubec Tomáš (KB Jilemnice, biatlon). Amatéři: 1. Reichl Miroslav (AC Turnov, atletika), 2. Mareš Jakub (TSC Turnov, judo).

Masters: 1. Krejčí Vladimíra (Ski klub Masters Rokytnice n. J., sjezdové lyžování), 2. Čech Petr (KB Jilemnice, biatlon).

Síň slávy:
Hrbek Ivo – TJ Spartak Rokytnice n. J., fotbal
Kučera Petr – ČKS SKI Jilemnice, běh na lyžích
Hrubý Oldřich in memoriam – ČKS SKI Jilemnice, běh na lyžích
Kuřík Vít – SK Studenec, fotbal

Na víkendovém Mistrovství ČR dorostů a juniorů 23. – 24. února 2019, žák Sportovního Gymnázia Jilemnice František Doubek, nasbíral dvě stříbrné ( v osobních rekordech ve skoku do dálky 705 cm a ve skoku o tyči 443 cm) a jednu bronzovou medaili (také v osobní rekordu 60 m překážek, proletěl to za 8,12 sec).

OBROVSKÁ GRATULACE FANDO!!!

Trenér atletiky, Miroslav Rucký


Od pátku 8. do neděle 10. února se v Pražské Stromovce konalo Mistrovství ČR v nejtěžší atletické disciplíně, víceboji všech kategorií.

Největší úspěch získal a mistrem republiky se stal František DOUBEK, 2002, svěřenec Miroslava Ruckého student sportovního gymnázia v Jilemnici. V kategorii dorostenců nasbíral v sedmi atletických disciplínách úctyhodných 5.231 bodů a zaostal za českým rekordem o 139 bodů.

František před několika dny reprezentoval ČR v hlavním městě Welsu, Cardifu na mezistátním utkání ve vícebojích mezi pěti státy: Česko – Anglie – Francie – Španělsko – Polsko, kde startoval ve starší kategorii a potvrdil výkonem 5.094 bodů své prvenství mezi juniory v ČR.

Dalším zástupcem SG Jilemnice byl Vojtěch DRESSLER, 2002, který se výkonem 4.059 b. umístil na 10. místě a přitom vytvořil šest osobních rekordů v jednotlivých disciplínách.

Začínající vícebojař David Vrbata skončil na 9. místě v celkovém součtu 4.091 bodů i když nezaložil na tyči.

Dalším startem dorostenců a juniorů sportovního gymnázia bude halové Mistrovství ČR v Pražské Stromovce ve dnech 23. až 24. února 2019, kde budou bojovat o nejcennější kovy a osobní výkony.

 V Jilemnici 18. února 2019

Miroslav Rucký, trenér atletiky

 


sdr

Družstvo ve složení: Michael Schütz, Marek Grusz, Anita Zikmundová, Ondřej Soukup, Tereza Voborníková, Jiří Chmelík, Anna Kochová, Václav Hrouda, Josef Provazník a Tomáš Lukeš od úvodních metrů závodu atakovalo pódiové umístění a v cíli se mohli běžci radovat z obhajoby loňského stříbra v celkovém čase 2:32:35 . Jediný soupeř, před nímž se dnes naši museli sklonit, byl tým Sportovního gymnázia Plzeň, jeho čas se zastavil na údaji 2:31:17.

I letos, díky naší pomoci s organizací závodu, mohl ve finále startovat  B-tým, který s časem 2:50:21 obsadil 22. místo. Startovali v něm: Lukáš Paulus, Matěj Mikšík, Kateřina Svobodová, David Vrbata, Magda Bergerová, Martin Voňka, Viktorie Vydrová, Ondřej Valenta, Matěj Trojan a Jakub Kocián.

Juniorského maratónu se za dob svých studií na Sportovním gymnáziu v Jilemnici v roce 2003 a 2004 účastnil i Vítek Pavlišta s bilancí 1. a 2. místa. Vítek letos zvítězil v hodnocení MČR v maratónu v osobním rekordu 2:16:29.

Všem gratulujeme!

Výsledky k prostudování naleznete zde.

Družstvo naší školy zvítězilo s přehledem v semifinálovém kole v Liberci. Závod se konal v parku vedle liberecké ZOO za velmi chladného počasí v pátek 12.4.2019. Každý z členů desetičlenného družstva musel zdolat pět okruhů s poměrně velkým výškovým profilem – celkem 4,2 km. V porovnání s minulými – na počet účastníků hubenými lety – se tentokrát semifinálového klání zúčastnilo celkem 12 družstev.

Vítězný tým běžel ve složení:  Jakub Kocián, David Janouch, Kateřina Svobodová, Michael Schütz, Tereza Voborníková, Jiří Chmelík, Anita Zikmundová, Václav Hrouda, Josef Provazník a Tomáš Lukeš. Čas vítězů se zastavil na hodnotě 2:46:23. B – tým obsadil za druhým Jabloncem a třetím Libercem čtvrté místo.

Složení B-týmu: Matěj Trojan, Lukáš Paulus, Michaela Petříková, Veronika Bergerová, Anna Kochová, Magda Bergerová, Viktorie Vydrová, Marek Grusz, Ondřej Valenta a Matěj Mikšík.

Finále, do kterého jsme se kvalifikovali, se koná 5.5.2019 v Praze, loni jsme vybojovali druhé místo.

Výsledky k prostudování naleznete na webu pořadatele

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Rubriky
Partnerská škola