gymnázium, sportovní gymnázium, výpočetní technika, právo a veřejná správa
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Na dráze, silnici i v lese…

Čtenářům našich stránek dlužíme zpravodajství z atletických oválů, silničních i přespolních závodů už, bratru, od června. Pojďme to napravit!

Na jarní úspěchy juniorů Vojty Hájka (19) v běhu na 10.000m (bronz na MČR) a Vojty Libnara (18) na 10km chůze (MU a EP) navázali koncem června na MČR na dráze medailemi: Vojta Libnar 1.místem a Kryštof Schubert (18) 2.místem na 10.000m chůze juniorů, Adéla Johanová (18) 3.místem na 10.000m chůze juniorek a Honza Zástava (17) 3.místem na 5.000m chůze dorostenců.  

Velmi dobře si celé léto vedla lehkonohá běžkyně Anička Kochová (16) jak na dráze (3.000m/ 10:38,14), tak i s mapou v lese jako medailistka MČR a ME v orientačním běhu.

Stabilní vynikající výkonnost si po celou sezónu udržel sprinter Vojta Kudrnáč (20), který se prosazoval na tratích od 60 do 400m výkony 7.14 – 11.20 – 22.34 – 35.64/ 300m a 48,82. S nástupem na VŠ v říjnu přešel do tréninkové skupiny Slavie Praha jako jeden z nejlepších čtvrtkařů kategorií juniorů, U23 i dospělých a své OR nám tu zanechal jako rekordy školy. Vojta nastoupil na trenérský obor na FTVS UK.

Vojta Hájek slibně rozjel sezónu nejprve výbornými parametry při centrálním testování mladých běžců v dubnu v Pardubicích, ještě v dubnu stihnul zaběhnout 10.000m za 33:23min., týden na to byl oporou školního družstva při Juniorském maratonu, následovala krátká virózka a celkové vyčerpání, ze kterého se až do konce léta pořádně nerozběhl (nejlépe 4:04,90/ 1500m).

Teprve minulou sobotu (21.10.) na kultovním závodě z Hronova do Náchoda (10km) už to byl zase „náš Hájczus“ 11.místem (606 startujících) ve výborném čase 32:50min. Pouhé 3:00min. za prvními pěti Afričany!

Dobře si ve stejném závodě počínal i Čenda Augusta (19) za 35:32min. (20.místo).

A jsou to především Vojta H., Čenda a Anka Kochovic, pro které sezóna pokračuje až do MČR v přespolním běhu 25. listopadu.

V září se ještě stačili výrazně zlepšit na 5km chůze Jejda Zástava a Kryštof Schubert na mezinárodních závodech v Banské Bystrici.

Nad překážkami se našel David Janouch (17), když se na malinký kousek přiblížil hranicím 40 sec. na 300m překážek resp. 60 sec. na 400m překážek.

Škoda, že Kristinu Jánskou (16, překážky a víceboje) a Káťu Maternovou (19, chůze, běhy) přes léto skolila mononukleóza. Obě už jsou ale fit a v plné síle do přípravy na novou sezónu!

A nesmíme zapomenout na Fandu Doubka, který nastoupil do 1.ročníku jako žákovský vícebojařský mistr ČR, nejlepší tuzemský oštěpař (60,28m) své kategorie a reprezentant ČR!

Větší část atletické skupiny (osm kousků) se v těchto dnech připravuje na Štrbském Plese vo Vysokých Tatrách; Áďa Johanová s Fandou Doubkem cestují na výcvikový tábor a regeneraci do Budapešti.

V listopadu se pak Fanda do Budapešti vrátí, ovšem vymění Áďu za Kristinu a absolvují výběrové soustředění vícebojařů Českého atletického svazu.

Letos odmaturovali čtyři atleti SG. Kromě Vojty Kudrnáče také Zdeněk Zikmund (20), který se prosazuje v pohárovém „A“ žebříčku orientačního běhu a studuje sport a zeměpis na TU v Liberci, Martin Čížek (20), studuje psychologii na univerzitě v Londýně poklusává po tamních parcích a v těchto dnech si sjednává trenérskou praxi v rámci anglického projektu „Athletics365“ pro „teenagery“. A Iveta Pohořelá (20), studující angličtinu a pokračující v přípravě se skupinou v Jilemnici.

Když uvážíme, že další z absolventek atletiky na SG, Lucka Šrámková (27), se na „svou“ školu letos vrátila coby trenérka, pak je potěšitelné, že škola vede své žáky k pokračování ve sportu i po maturitě a to jak v kariéře závodní, tak i trenérské.

U všech letošních „absíků“ je důvodný předpoklad, že u sportu vydrží.

Autor těchto řádků „nasvouduši“ slibuje, že nadále bude informovat o atletickém dění na škole častěji!

David Šnajdr

Jsme na fb: atletika SG Jilemnice – eŠ Team

Rubriky
Partnerská škola