gymnázium, sportovní gymnázium, výpočetní technika, právo a veřejná správa
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

… a po soustředění v Tatrách, uspořádání skokanského dvojboje Vysokodalekého v Jilemnici a prvních halových závodech žactva v Jablonci a v Praze absolvuje v těchto dnech kondiční soustředění na běžkách na Černé hoře v Krkonoších.

Zima přišla brzo a na bílé Černé hoře leží metr vzorně upravovaného sněhu pro skate i klasiku. Kilometráž hezky nabíhá. Podle technické zdatnosti a kondice od 150 do 250 km za týden. Přičemž program soustředění má ještě jeden rozměr:

Je letitou tradicí, že atleti SG Jilemnice pomáhají s jízdou na běžkách nevidomým a zrakově postiženým vrstevníkům z Českého svazu zrakově postižených sportovců.

Letos poprvé si žáci SG i s trenérem prohodili role se svými svěřenci a na velmi jednoduchém 500m úseku od Černé boudy ke „Kábrtce“ si zavázali oči a nechali se vést. Shodli jsme se, že to bylo zatraceně dlouhých a únavných 500m za 10min.

O to větší pak sklízejí děti a mladí sportovci uznání za to, jak dokáží bez zraku nebo jen s jeho zbytky brázdit Černou horu a její okolí celý týden!    

Na lyžích zakončí atleti „hrubou“ kondiční přípravu a zahájí trénink dle své specializace: překážky, skoky, vrhy, víceboje, běh i chůzi s častějšími výjezdy za sektory a dráhou mj. do Turnova a Jablonce nad Nisou.

David Šnajdr

Rubriky
Partnerská škola