gymnázium, sportovní gymnázium, výpočetní technika, právo a veřejná správa
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Budapešť – atletické soustředění Jilemnického gymnázia a Atletického klubu Jablonec nad Nisou

V úterý 24. října jsme vyrazili směr k městu proslavenému termálními lázněmi, maďarské Budapešti. Cesta byla zdlouhavá kvůli různým uzavírkám, přesto jsme zdárně přijeli s třemi tranzity a s plnou posádkou čtrnácti atletů a s trenéry Mírou Ruckým, Lucií Šrámkovou a Romanem Kadavým do hlavního města Maďarska.

 

V dopoledních tréninkách jsme se věnovali běžeckým prvkům nejen na pevných cestách, ale i po parádních schodech vedoucích na kopec Gellert. Protáhli jsme i svalové skupiny, o kterých pořádně nevíme, že je máme. Odpolední tréninky jsme trávili ve sportovním areálu podél řeky Dunaje. Pořádně jsme si zacvičili a protáhli na kondičních kruhových tréninkách, kde nechyběla průpravná cvičení s TRX popruhem, slack line a s oštěpem. Musíme přeci trénovat všestrannost J. Po večerech jsme si užívali velkolepé termální lázně Gellert, Rudas a Kiláry.

 

 

Soustředění jsme zdárně zakončili 28.října přátelským závodem v disciplínách vrh koulí a hod oštěpem. Většina atletů si udělala osobní rekordy a k tomu jim blahopřejeme!

Hurá na další tréninky, ať nám to závodí!

Autor článku: Lucie Šrámková

Rubriky
Partnerská škola