gymnázium, sportovní gymnázium, praktická sestra, výpočetní technika, právo a veřejná správa

16. listopadu se mi v e-mailové schránce objevila zpráva z České televize. Jednalo se o nabídku spolupráce pro pořad Fokus Václava Moravce, respektive o natočení reportáže se mnou. Kývnul jsem, a o deset dní nato jsem místo školy procházel za doprovodu kamer Zvědavou uličkou po boku Václava Moravce a mluvil o mladých lidech a dezinformacích.

Václav Moravec se mě ptal, proč jsem se začal zajímat o politiku, jak na to reaguje moje rodina a škola, kde sháním zdroje či jak si je ověřuji. Celé to nakonec završil otázkou, zda si myslím, že nová generace bude čelit lžím a polopravdám na internetu lépe než ta předchozí.

Celá reportáž trvá zhruba pět minut a vysílala se v živém přenosu měsíčníku Fokus Václava Moravce, kam jsem dostal několik volných míst. Vzal jsem s sebou Kateřinu Fleknovou (3.A), Elišku Fáborskou a Hanu Šťastnou (7.O). Na místě nás přivítala Petra Vykydalová, redaktorka pořadu, a provedla nás komplexem Kavčích hor. Ukázala nám střihačskou místnost, studia, odkud se každodenně vysílá, kantýnu a dokonce i velín. Tam jsme museli být obzvlášť potichu, jelikož se zrovna vysílaly Události.

Ve studiu KH4 jsme dostali místa ve druhé řadě, hned za hosty pořadu. Těmi byli armádní generál Petr Pavel, astronom Jiří Grygar, politický geograf Michael Romancov, politoložky Anna Durnová a Petra Vejvodová nebo analytik František Vrabel.

Na konci pořadu jsme mohli ještě jednou pohovořit s panem Moravcem a dostali jsme pozvání na opětovnou návštěvu pořadu.

Pořad je ke zhlédnutí zde: https://www.ceskatelevize.cz/porady/11054978064-fokus-vaclava-moravce/218411030530009/

Roman Vyšanský, 7.O

Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Rubriky
Partnerská škola